https://dietetykbeatapala.pl/ http://suplementydiety.net/diety/

Powinny być jednym z ważniejszych elementów diety każdego z nas, ale bywa, że są spychane na dalszy plan. Jarzyny i owoce są nie tylko kolorowe i pyszne, ale przede wszystkim zdrowe.

Każdy kraj ma swoje sezonowe produkty, po które warto sięgać. W Polsce jesteśmy w doskonałej sytuacji, ponieważ nasi rolnicy i sadownicy uprawiają w zasadzie wszystkie najbardziej cenne odmiany warzyw i owoców, które są cenione na całym świecie za jakość i wyborny smak.

Mając takie skarby pod ręką powinniśmy z nich korzystać. Pamiętajmy, że warzywa i owoce są doskonałym uzupełnieniem diety bogatej w białka i węglowodany.

Nie należy tej kwestii lekceważyć, ponieważ w tych roślinnych produktach drzemie ogromny potencjał. Dostarczają nam znakomitej mieszanki witamin i minerałów.

Część z nich zawiera również bardzo wskazany błonnik, który doskonale wpływa na trawienie i poprawia przyswajalność innych wartościowych składników diety. Warto zjadać warzywa i owoce w różnych postaciach – zarówno surowej, jak i po obróbce termicznej.

Pijmy także świeże soki.