medest.org.pl https://e-turysta.pl/noclegi-zakopane/

Hotele, będące przecież obiektami różnej wielkości, możemy podzielić iuszeregować według określonego klucza. Kluczem jest przede wszystkim ilośćpokoi, mogących przyjąć gości, a co za tym idzie oczywiście powierzchniacałkowita tych obiektów.

Wyróżniamy więc, trzy podstawowe grupy. Pierwszą z nich są obiekty mniejsze w swoich rozmiarach, dające możliwość skorzystania z maksymalnie 150 pokoi do wynajęcia.

Ta grupa jest bardzo rozbudowaną, gdyż mieszczą się tutaj obiekty najbardziej popularne, rodzinne, niewielkie w swoich rozmiarach, pozwalające jednakże na spędzenie czasu w dobrych warunkach i miłej atmosferze. Hotele w skład, których wchodzi od 150 do 300 pomieszczeń, zwanych przez hotelarzy jednostkami mieszkalnymi, to kolejna, druga już grupa.

Grupa może mająca mniejszy udział w rynku hotelarskim, jednakże także pokaźna w swoich rozmiarach. Oczywiście ostatnią stanowią budynki będące bardzo rozbudowaną bazą noclegową, zawierające ponad 300 pokoi.

Są to największe hotele spotykane w najróżniejszych miejscach świata. Takowy podział jest tak naprawdę tym podstawowym tym, który na pierwszy rzut oka pozwala na rozdzielenie i uszeregowanie wielkościowe uszeregowanie hoteli.