Komu niezbędna jest planowana dieta?

Chirurg naczyniowy Poznań stomatologia

Są osoby, które wręcz powinny być na diecie, za której przygotowanie odpowiada specjalista. Stosunkowo łatwo wskazać jest grupy ludzi, dla których fachowa pomoc jest niezbędna. W pierwszej kolejności chodzi o ludzi zmagających się z nadwagą lub otyłością.

Sytuacja w ich przypadku jest o tyle trudna, że rosnąca waga z czasem zaczyna negatywnie wpływać na ich zdrowie, a w końcu może stanowić zagrożenie życia. Radykalna zmiana nawyków żywieniowych jest wtedy absolutnie konieczna. Dietetyk ma wiele pracy również z osobami, które zmagają z alergiami pokarmowymi.

Niestety jest to całkiem spora grupa, aczkolwiek nie wszystkie osoby cierpiące na alergię korzystają z takiej pomocy, bazując na ogólnych wskazówkach alergologa lub na informacjach znalezionych w internecie. Tymczasem indywidualnie opracowany jadłospis mógłby się znacznie lepiej sprawdzić i uczynić codzienne żywienie bardziej urozmaiconym i wartościowym. Zmiany w diecie są wskazane także w przypadku chorych na cukrzycę, ponieważ żywienie w ich kontekście jest ściśle związane z przebiegiem dolegliwości.