klamki drzwiowe

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiednich drzwi do naszego domu nie jest wcale istotną kwestią. Jak się tymczasem okazuje, to bardzo ważna decyzja, gdyż drzwi stanowią niezwykle istotny element każdego budynku. W związku z tym warto jest poświęcić temu zagadnieniu trochę czasu i wiedzieć, w jaki sposób postawić na odpowiednie drzwi. Pomoże w tym znajomość różnego rodzaju parametrów technicznych, ale nie tylko, gdyż w wielu przypadkach o naszym ostatecznym wyborze decydują walory estetyczne.

Tak czy siak, dobór drzwi do naszego mieszkania czy domu powinien być dobrze przemyślany i jest to coś, nad czym możemy rozmyślać już w trakcie budowy – tym bardziej, że jeżeli mamy na uwadze względy estetyczne to dobrze jest postawić na takie elementy, które będą ze sobą współgrać, a nasz dom będzie się po prostu efektownie prezentował. Bardzo dużą popularnością od lat cieszą się drzwi drewniane, tym bardziej że drewno nadal pozostaje materiałem niezwykle trwałym i według wielu ponadczasowym.

Jak wybrać drewniane drzwi?

Sam wybór zależy oczywiście od wielu różnych czynników, natomiast w pierwszej kolejności powinniśmy określić to, czy szukamy drzwi zewnętrznych, czy też wewnętrznych. Przy budowie domu czy mieszkania zwrócimy naszą uwagę oczywiście zarówno na jedne, jak i na drugie, dlatego też dobrze jest wiedzieć, na co tak właściwie patrzeć najmocniej.

W przypadku drzwi zewnętrznych musimy pamiętać chociażby o to, aby wybrane przez nas skrzydło dobrze pasowało pod względem estetycznym do elewacji całego budynku, jak również do innych elementów stolarskich. Odkładając jednak walory estetyczne na bok, najważniejszym parametrem zdecydowanie jest tak zwany współczynnik przenikania ciepła. Inny bardzo istotny element, o którym powinniśmy pamiętać to różnego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe. Przy wyborze drzwi wewnętrznych zwrócimy natomiast uwagę na szereg innych czynników – prócz samej estetyki drzwi, ważne są także m.

in. przeszklenia, otwory wentylacyjne czy izolacyjność akustyczna.